תזונה ללא סוכר במסעדות

ברור שהכי טוב לבשל את האוכל שלנו בבית, לדעת מה נכנס לתבשיל ולשלוט בכמויות. אבל במציאות אין לנו תמיד זמן לעמוד במטבח ולבשל.
רבים מאיתנו אוכלים במסעדות על בסיס יומי, אם זה בשעת ארוחת הצהריים בעבודה ואם בערב ובסופי שבוע כחלק מבילוי.
אנחנו מתות על מסעדות, ותאמינו או לא — אפשר לקיים חיי אתגר נפלאים גם כשאוכלים בחוץ. ידע והתפכחות הם כמובן הבסיס לבחירות טובות וחכמות מהתפריט.
אז בואו נזמין מקומות ונראה מה האפשרויות שלנו לאכילה נעימה בחוץ.
בתי קפה:
רבים מהם מגישים ארוחות בוקר טובות ומושקעות גם בשעות הצהריים או הערב. ארוחת בוקר היא כמעט תמיד אופציה מעולה ללא סוכר. יש בה ביצה, ממרחים, ירקות ולחם משיפון או מכוסמין מלא.
מה לא אוכלים? לא אוכלים את הריבה ואת הדבש שמגיעים על מגש הארוחה, מתעלמים מהמאפים (אפשר מראש לבקש מהמלצר לא להביא), ואם אחד הסלטים הגיע עם רוטב מתקתק — עזבו אותו.
מיץ לא שותים ובמקומו מזמינים מים קרים.
מסעדות איטלקיות
נכון, מסעדות איטלקיות מבוססות על פחמימות, אבל גם בהן יש לנו מה לאכול. מובן שסלטי ירקות הם נהדרים עבורנו (סלט קפרזה של עגבניות וגבינה למשל), אבל גם מנות פסטה מקמח מלא שיש בהן רכיב גדול של ירק או בשר טובות לנו.
ואם אפשר לבקש מנת פסטה בגודל מוקטן או מנת ילדים, או פשוט לא לסיים את המנה כולה
אוכלי בשר? מושלם. חזה עוף (סקלופיני למשל) הוא אופציה טובה, וכך גם דגים מכל הסוגים. זכרו לברר תמיד איזה רוטב נלווה לבשר או לדג. מתקתק או בניחוח חמוץ־מתוק? דפדפו הלאה. שמנת או שמן זית?
מצוין, תזמינו.
מסעדות מזרחיות
מושלמות לאתגר. חוץ מפיתות וצ׳יפס, הכול כשר לנו. סלטים, חומוס, טחינה, בשרים מכל הסוגים על האש וגם קצת אורז בצד. שימו לב רק לרוטב בסלטים
מסעדות אסיאתיות
אם יש לנו״ביג נוֹ ״ — כלומר ממש לא — ברור באתגר, אלה הן המסעדות האסיאתיות. זה לא אומר שלא נצליח לגרד פה ושם איזו מנה מתאימה, אבל בגדול המסעדות האלו הן מלכודות סוכר שאי־אפשר לצאת מהן בשלום.
רגע, אז מה עם סושי? האמת היא שסושי הוא מאכל עמוס סוכר. האורז מאוד פחמימתי ובזמן הכנתו נוסף לו גם הרבה סוכר לבן, כחלק מחומץ האורז שנותן לו את הטעם המיוחד. אבל סשימי, שהוא רצועות דג נא, יכול להיות מצוין. גם אורז רגיל מאודה או מטוגן לצדו הוא בסדר — כל עוד מגבילים אותו ל־3 כפות בארוחה.
טיפ: יוצאים למסעדה?
אפשר למצוא את כל התפריטים מראש באינטרנט, היכנסו והעיפו מבט באפשרויות. לא מצאתם מנות מתאימות? נסו להציע לשותפיכם לארוחה למצוא מקום אחר. מתעקשים לאכול שם בכל זאת? נסו לברר אם השף מוכן לעשות התאמה עבורכם.
 
הנה מדריך המסעדות הקומפקטי שלנו. יוצאים למסעדה? העיפו בו מבט ולמדו.

כתיבת תגובה