איך נגמלים מסוכר?

החלטתם להיגמל מסוכר, ברכותנו!
אתם עושים את הדבר הנכון.
למה אנשים קוראים לזה גמילה? כי רבים מאתנו מרגישים מכורים לסם הלבן הזה שנקרא סוכר. חלקכם אולי אומרים לעצמכם שאתם מכורים ל״מתוק״, ומה בנוגע לכל אותם מאכלים מלוחים שלא חשבתם עליהם אבל גם הם מכילים המון סוכר?
מחקרים מראים תמונות של סריקת MRI שהצביעה על תגובה מוחית דומה לצריכת סוכר ולצריכת קוקאין.
כך או כך, כולנו הרי חשים את זה בגוף: אתם ״מתים״ למשהו מתוק אחרי ארוחת הצהריים? אכלתם קינוח? אתם מרגישים מעולה. חצי שעה אחר כך כבר מרגישים עייפות וחוסר אנרגיה, אבל אתם בעבודה וצריך להתניע מחדש. מה עושים? נותנים ביס בעוד פחמימה או שוקולד.
זהו מעגל הקסמים שאנחנו מדברות עליו, והדרך היחידה לצאת ממנו הוא לחתוך בבת אחת.
באתגר ללא סוכר אנחנו מתרגלים שפה תזונתית חדשה למשך 30 או 90 יום. בפרק הראשון אנחנו חותכים את הסוכר המוסף לחלוטין ומצמצמים את צריכת הפחמימות. בפרק האחרון אנחנו מחזירים מעט מאוד מתוק לתפריט, כי אנחנו רוצים לתרגל את אורח החיים האתגרי לטווח ארוך.
איך חותכים סוכר?
בבת אחת, בלי רגשות מיותרים. גמילה טובה נעשית בהחלטה נחושה. מפסיקים את אכילת הסוכר המוסף, כן בלי כפית סוכר בקפה, ומצמצמים את כמויות האורז ויתר הפחמימות שנהגנו לאכול בכל ארוחה. אל דאגה, אנחנו נותנות פתרונות מעולים איך להישאר שבעים ומרוצים גם בלי הסוכר הזה.
כמה זמן לוקח להיגמל?
בין שבוע לחודש. באופן פיזי, הגוף שלנו חווה גמילה של כמה ימים ולאחר מכן התשוקה הפיזית למתוק אמורה ללכת ולרדת. התשוקה ״הפסיכולוגית״ היא כבר עניין אחר…
מה מרגישים כשנגמלים?
כמו שאפשר לדמיין לגמילה ישנן תופעות לוואי. חולשה, כאבי ראש, סחרחורות, כל אלה עשויים להגיע. לא לכולם, וגם אם הם מגיעים אלו סימנים שאתם בהדרך הנכונה.
איך מתמודדים עם הגמילה?ֿ
שותים מים, מקפידים להיות שבעים, נחים קצת יותר.
אתם מתרגלים שפה תזונתית חדשה וזה חלק מהעניין, אבל הבשורה הטובה שזה חולף כעבור כמה ימים.
איך מרגיש מי שנגמל מסוכר?
גמילה מסוכר מתגמלת בכל כך הרבה דברים!
גמילה מסוכר מסייעת באופן ברור לירידה במשקל
גמילה מסוכר מסייעת באופן ברור לשינוי ערכי בדיקות הדם
גמילה מסוכר עשויה להשפיע על איכות שינה טובה יותר
גמילה מסוכר עשויה להשפיע לטובה על עור פנים שיהפוך לרענן וגמיש יותר
יציאה ממעגל הקסמים הסוכרי מאזנת את תחושת האנרגיה שלנו לאורך היום, לא עוד נפילות ועליות, אלא תחושה טובה ואנרגית קבועה יחסית.

כתיבת תגובה