5 צעדים ראשונים בדרך לגמילה מסוכר

אוקיי, החלטתי. אבל איך חותכים מסוכר? מה נגיד? החלטתם לעשות את הדבר הכי נכון לדעתנו, ככל שזה נוגע לתזונה שלכם. סוכר הוא הרכיב המופרז ביותר שאנחנו אוכלים במהלך היום, גם אם נדמה לכם שאתם ״לא אוכלים סוכר בכלל״. אנחנו לא מדברות רק על הסוכר שהוספתם או לא הוספת לקפה, אלא לסוכר שנמצא במיונז, בחרדל ובסויה שאתם אוכלים. הסוכר נמצא בכל מקום וכך קורה שאנחנו אוכלים ממנו הרבה יותר מדי גם בלי שאנחנו יודעים. כשאוכלים משהו יותר מדי, משמינים ממנו וחולים ממנו. לכן, כל הכבוד שקיבלתם את ההחלטה הנכונה! הנה ב-5 נקודות, הדרך שתוביל להצלחה באתגר שלקחתם על עצמכם:
  1. מספיק עם שתיה ממותקת – זה קל. אתם ידועים בדיוק מהי השתייה הממותקת, כן זה לא רק קולה אלא גם מים בטעמים. הוציאו אותה מחייכם ועברו למים (עם נענע, עם לימון, וסתם עם קוביות קרח).
  2. קוראים רשימת רכיבים – הכל כתוב באותיות קטנות מאחורי כל מוצר מזון אבל עד היום לא הבנתם איך קוראים את זה. לומדים לזהות איפה הסוכר מסתתר ובוחרים מהמדף את האפשרות הפחות-סוכרית.
  3. אכלו שומן – כן. זו לא טעות. שומן משביע ולכן אוכלים ממנו מעט ולא רעבים בין הארוחות. זה הזמן לקנות גבינות שמנות ולהצטייד בשקדים ואגוזים
  4. הכינו את המזווה – חיים ללא סוכר לא מצריכים קניות בחנות מיוחדת, אבל ודאו שהמזווה שלכם מוכן לשינוי ואם מצאתם בו ״אויבים״ כמו סירופ מייפל, זה הזמן להיפרד ממנו.
  5. נרשמים ל״אתגר ללא סוכר״ – כי אצלנו לומדים איך עוברים את כל הנקודות האלה בקלות, מכל מקום, בליווי צמוד ובכיף גדול.

כתיבת תגובה